Představujeme značku Bomma – design, který vybízí k hravosti

Svítidla Bomma vyrábí ručně čeští skláři ve Světlé nad Sázavou. Každý jejich výrobek je ukázkou mistrovství. Volně foukané sklo bez použití formy mnohdy zápasí s limity rozměrů a hmotnosti.

Sklárny Bomma ruční výroba svítidel 

Už více jak dekádu Bomma spojuje vynikající kvalitu, moderní technologie a cit pro jedinečný design. Sebejistě si vydobývá celosvětovou známost. Právě Kolekce Tim, která vzešla z nadrozměrných baněk určených pro výstavu děl Tima Burtona, otevřela značce dveře do zahraničí.

Martin Liška si prohlíží svítidla v Bomma Atelier 

Za tunami křišťálu stojí zvučná jména jako Olgoj Chorchoj, Studio deFORM, Big-Game a samozřejmě řada osobností návrhu. Václav Mlynář a Jakub Pollág ze studia deFORM již pět let stojí za uměleckým vedením celé značky. Jejich svítidla Orbital inspirovaná sluneční soustavou společně s dalšími kolekcemi sbírají ocenění (Czech Grand Design, Design Plus Award).

Kolekce svítidel naplní interiér příjemným ambientním světlem. Zatímco Orbital vykouzlí trajektorie vesmírných objektů, tak s Dew drops se ocitnete v „zemi obřích trav“. Inspirací svítidla totiž byly kapky rosy na stéblech. Blimp vzniká foukáním do kovové formy a ačkoli je to největší svítidlo, v interiéru působí lehce a vzdušně.

 

U svítidel Bomma máte vždy možnost volby. Můžete vsadit na již připravené sady nebo se pustit do vlastního návrhu. Například u kolekce Lens si můžete definovat barevný odstín centrální čočky. Dostatečný prostor pro úžasné konstelace dávají již základní kolekce. Ať již využijete baldachýn na kterém jsou svítidla zavěšeny nebo svítidla umístíte libovolně do prostoru, kdy prostupují stropem přímo do místnosti.

konstelace bomma

Bomma umožňuje architektům a designerům vytvořit jedinečnou atmosféru, udivit, zaujmout, osvítit nejen prostor, ale i nitro pozorovatele.

Vyjímečné dojmy v nás zanechala návštěva Bomma Atelieru v kubistickém domě v centru Prahy. Funkcionalistický prvorepublikový apartmán s nábytkem na míru je živnou půdou pro nejrůznější instalace napříč kolekcemi. Karolína Makovská nás během prohlídky seznámila s příběhem značky i jednotlivých produktů. Právě řemeslo, jeho jedinečnost a originalita je synonymem značky. Žádné svítidlo není stejné, díky ruční výrobě je vždy jedinečné a to i včetně nedokonalostí jako bublinky ve skle nebo odlišný odstín materiálu.

Svitidla Pebbles v Bomma Atelier