Výhody kompletních kolekcí osvětlení pro projekty

Kdyby se vás někdo zeptal: „Co to je kolekce osvětlení?“ možná odpovíte, že to jsou podobná světla od jednoho výrobce nebo designéra. O kolekcích se bavíme jako o produktové řadě světel, která mají shodné rysy, jsou vyrobena z téhož materiálu a stejnou technologií. Aby nám to výrobci usnadnili, obvykle pojmenovávají všechna světla z kolekce stejným názvem. Někteří kolekce v průběhu času rozšiřují, inovují a jiní zase uvádějí k výročí svých bestsellerů nové modely.

Accordeon kolekce Marca Sadlera

Kolekce připravené pro vaše projekty

Každý si samozřejmě vybírá osvětlení jinak. Zatímco jeden nesnese monotónnost, druhý si vystačí s jednou kolekcí v celém bytě včetně své kanceláře.
Výhodou je, když nám zvolená kolekce dokáže splnit požadavky nejen estetické, ale i požadavky světelné hygieny. Normy nám udávají ještě nižší hodnoty, než obvykle skutečně potřebujeme. Je tak vhodnější do interiéru i exteriéru přidat více různých druhů osvětlení a mít tak možnost dostatečné intenzity, když ji právě potřebujeme. Kolekce by tedy měla zahrnovat nejrůznější typy osvětlení, stropní, nástěnná, lampičky, lampy, pořádně velký lustr do pokoje i nenápadné světélko u vstupu.

Využití celé kolekce osvětlení v projektu

Mít jednu kolekci osvětlení pro celý dům včetně zahrady a příjezdové cesty je určitě zajímavá představa. Na druhou stranu asi těžko najdeme u jednoho výrobce kolekci, která by byla jako stvořená na míru našich potřeb. Budeme muset sáhnout i k dalším typům světel jako nouzové, navigační, bodovky nebo led pásky pro ambientní osvětlení. Díky znalosti produktových portfolií našich dodavatelů vám s výběrem vhodně se doplňujícího osvětlení rádi pomůžeme v našem brněnském showroomu nebo nás můžete kontaktovat a probereme společně vaši představu.

Vybrané kolekce našich dodavatelů

Rádi bychom vás inspirovali při rozmýšlení o vhodném osvětlení pro váš interiér i exteriér. Vybíráme proto některé kolekce, které jsou oblíbené u našich zákazníků pro svou variabilitu a rozsah nebo dle naše názoru stojí za povšimnutí.

SLAMP: Clizia

Je to již deset let (2013), kdy ateliér Slamp uvedl na trh jednu ze svých nejprodávanějších kolekcí Clizia. Kolekce designéra Adriano Rachele je inspirovaná přírodou a zahrnuje nejrůznější typy i provedení interiérových svítidel. Zatímco jedno světlo připomíná spíše mrak překrývající slunce, druhé vás nenechá na pochybách, že se jedná o roslinu jejíž lístky prostupuje světlo. Různorodé světelné vlastnosti technologických polymerů umožňují vytvořit pestrou a přitom jednotnou řadu osvětlení.

 

Nordlux Contina

 

Nordlux Balance

 

Nordlux Clyde

 

Nordlux Dicte

 

Nordlux Milford

 

Nordlux Orbiform